0 Listă favorite 0 Coşul meu
HORNBACH Militari Program de funcţionare
Strada Hornbach 1
077090 Domnesti, jud. Ilfov

comanda-militari@hornbach.com
+40 310805 - 281
lun. - sâm.: 08:00 - 21:00
dum.: 08:00 - 19:00
30.11.2023 08:00 - 21:00
01.12.2023 08:00 - 21:00
Aţi imprimat această informaţie în 30.11.2023 la ora 20:15. Vă rugăm să observaţi faptul că preţurile internaţionale şi reacţiile în termen scurt pot modifica în orice moment preţurile şi acestea pot diferi de documentul dumneavoastră imprimat. Vă mulțumim pentru înțelegere.
Adeziv universal de montaj și etanșare Bison Poly Max alb 425 g-thumb-0
Adeziv universal de montaj și etanșare Bison Poly Max alb 425 g-thumb-1
Adeziv universal de montaj și etanșare Bison Poly Max alb 425 g-0
Poza 1 din 2
Bison

Adeziv universal de montaj și etanșare Bison Poly Max alb 425 g

40,15 lei*/ buc.
(94,47 lei*/ kg)

Cod produs: 5829672
  • Potrivit pentru suprafaţa: Sticlă, Piatră, Beton, Plastic, Lemn, Plăci ceramice, Oglinzi
Mai multe detalii despre produs
Livrare oriunde în țară
  •  
  • Timp de livrare aprox. 3 zile lucrătoare
HORNBACH Domnesti, jud. Ilfov
Ridicare din magazin (gratuit)
  • Poate fi ridicat din magazin în 2 ore
  • 41 buc. pe stoc în magazin
  • culori, Culoar 11
Indicații suplimentare privind pericolele (codare EUH)

(EUH208) Conţine sebacat de bis(1,2,2,6,6-pentametil-4-piperidil)sebacat (CAS: 41556-26-7). Poate provoca o reacţie alergică.
(EUH210) Fişa cu date de securitate disponibilă la cerere.
(EUH208) Conţine 2-octil-2H-izotiazol-3-onă. Poate provoca o reacţie alergică.

Detalii produs

  • Tip produs
    Adeziv
  • Model
    Adeziv de montaj
  • Locație de utilizare
    Interior, Exterior, Zonă umedă
  • Utilizare
    Lipire cu material de lipit, Etanșare
  • Potrivit pentru suprafaţa
    Sticlă, Piatră, Beton, Plastic, Lemn, Plăci ceramice, Oglinzi
  • Proprietăţi
    Aderenţă iniţială foarte mare, Rezistență finală foarte ridicată, Extrem de puternic, Fără solvenţi, Lipeşte şi sub apă, Poate fi vopsit
  • Conţinut
    425 g
  • Culoare
    Alb
  • Soluții de detașare ulterioară
    Îndepărtare mecanică
  • Indicații suplimentare privind pericolele (codare EUH)
    (EUH208) Conţine sebacat de bis(1,2,2,6,6-pentametil-4-piperidil)sebacat (CAS: 41556-26-7). Poate provoca o reacţie alergică., (EUH210) Fişa cu date de securitate disponibilă la cerere., (EUH208) Conţine 2-octil-2H-izotiazol-3-onă. Poate provoca o reacţie alergică.
  • Cod de produs al furnizorului
    428980
  • EAN
    8710439188751, 8710439250199

Descriere

Adeziv universal de înaltă calitate pe bază de MS polimer, cu o aderenţă iniţială foarte puternică. Lipeşte, fixează şi etanşează aproape orice tipuri de materiale (de construcţii) pe orice suprafaţă* uscată sau umedă (netedă, poroasă şi non-poroasă). Fixează: plinte, şipci, glafuri, praguri, elemente pentru acoperiş, panouri de construcţie, materiale izolatoare, gips carton, ornamente din polistiren şi rame decorative. Etaşează: în domeniul construcţiilor îmbinările elementelor de la ferestre, rame, elemente de la acoperiş, acoperişuri, jgheaburi, pereţi, lucarne şi hornuri. Indicat, de asemenea, pentru etanşarea îmbinărilor de la ferestre.

Consum:
- Lipire în puncte: 5-8 m/kg;
- Lipire în linii: 8-15 m/tub

*Nu lipește: PE (polietilenă), PP (polipropilenă), PTFE (teflon) şi bitum

Recenzii din partea clienților

Nu garantăm că toate recenziile provin de la persoane care au utilizat sau achiziționat acest produs. Pentru mai multe informații privind prelucrarea recenziilor, vă rugăm să consultați secțiunea corespunzătoare din Termeni și condiții generale.

În sus