Încuietoare electrică aplicată Feb 12V, cu buton & cilindru la interior și cilindru fix la exterior
- Tip produs: Încuietoare
- Model: Sistem electronic de închidere a uşii
- Material: Metal
- Timp de livrare aprox. 1-3 zile lucrătoare
- Poate fi ridicat din magazin în 2 ore
- 3 buc. pe stoc în magazinul selectat
- Feronerie, Culoar 2
Detalii produs
- Tip produsÎncuietoare
- ModelSistem electronic de închidere a uşii
- MaterialMetal
- Locație de utilizareExterior, Interior
- Domeniu de utilizareUşă
- Potrivit pentru o grosime a uşii de la-până la50 mm - 70 mm
- Inclus în pachetul livratîncuietoare, contraplacă, suport contraplacă, cilindru, 3 chei și suruburi de prindere
- UtilizareSiguranță
- Informații eliminare deșeuriAcest produs face obiectul unei colectări separate. Pentru mai multe informații, vă rugăm accesați https://www.hornbach.ro/servicii/servicii-de-colectare/
- EAN8022489055977
Descriere
O încuietoare electrică bine aleasă îți oferă control rapid al accesului și o închidere sigură, atât la intrare, cât și în spațiile interioare.
Caracteristici principale ale Încuietoare electrică aplicată Feb 12V, cu buton & cilindru la interior și cilindru fix la exterior: Încuietoare pentru ușă, potrivită la grosime 50–70 mm, cu acționare electrică la 12 V pentru deschidere controlată.
De aceea merită să alegi: primești o soluție practică pentru acces, deoarece poți deschide ușa prin comandă electrică, iar pentru utilizarea zilnică ai și control mecanic prin cheie. Montajul aplicat este util când vrei să modernizezi o ușă existentă fără intervenții complicate în canat, iar construcția din metal este potrivită pentru utilizare frecventă.
Caracteristici tehnice
Alimentare 12 V: permite integrarea într-un sistem de control acces sau într-un circuit de comandă, pentru deschidere rapidă.
Montaj aplicat: se fixează pe ușă, o opțiune eficientă pentru înlocuiri și upgrade-uri.
Grosime ușă 50–70 mm: asigură compatibilitate cu multe uși de intrare.
Material metal: oferă rezistență la uzură și stabilitate în timp.
Avantaje
Control dublu: deschidere electrică și acces cu cheie pentru flexibilitate.
Utilizare interior/exterior: potrivită pentru uși de acces și uși tehnice.
Set complet pentru montaj: include contraplacă și elemente de prindere pentru instalare ordonată.
Pentru instalare, verifică sensul de deschidere al ușii și grosimea canatului, apoi poziționează corect contraplaca pentru o închidere lină; conectarea la 12 V se face conform schemei sistemului de comandă folosit.
Întrebări și răspunsuri:
Se poate monta pe o ușă existentă? Da, fiind un model aplicat, este potrivit pentru modernizarea unei uși deja montate, dacă grosimea este 50–70 mm.
Cum se deschide dacă nu există curent? Se poate folosi accesul mecanic cu cheie, pentru a putea intra și fără comandă electrică.
În concluzie: această încuietoare electrică aplicată de 12 V este o alegere excelentă când vrei acces controlat, montaj practic și funcționare sigură zi de zi.
Siguranța produselor
Pentru informații cu privire la siguranța produselor, consultați .
Eliminare
Aparatele electrice, bateriile, acumulatorii și corpurile de iluminat nu trebuie reciclate împreună cu deșeurile menajere. Bateriile, acumulatorii și corpurile de iluminat trebuie scoase din aparat înainte de reciclare, dacă acest lucru este posibil fără a le deteriora. Mai multe informații găsiți în cadrul serviciilor noastre de colectare a deșeurilor.
Recenzii din partea clienților
Nu garantăm că toate recenziile provin de la persoane care au utilizat sau achiziționat acest produs. Pentru mai multe informații privind prelucrarea recenziilor, vă rugăm să consultați secțiunea corespunzătoare din Termeni și condiții generale.