Magazinul Domnesti, jud. Ilfov este cel potrivit?
Listele mele de favorite 0 Coşul meu
HORNBACH Militari Program de funcţionare
Strada Hornbach 1
077090 Domnesti, jud. Ilfov

comanda-militari@hornbach.com
+40 310805 - 281
lun. - sâm.: 08:00 - 21:00 Uhr
dum.: 08:00 - 19:00 Uhr
Aţi imprimat această informaţie în 22.06.2026 la ora 10:12. Vă rugăm să observaţi faptul că preţurile internaţionale şi reacţiile în termen scurt pot modifica în orice moment preţurile şi acestea pot diferi de documentul dumneavoastră imprimat. Vă mulțumim pentru înțelegere.

Suflantă cu aer cald Pattfield PHG200D.1 2000W max. 600°C

preț — 110,83 lei * Toate prețurile conțin TVA și costurile DEEE și DBA pe buc.
Cod produs: 10392316
  • Putere: 2.000 W
  • Număr de trepte de temperatură: 3
  • Temperatură: 600 °C
Mai multe detalii despre produs
Livrare oriunde în țară
  •  
  • Timp de livrare aprox. 1-3 zile lucrătoare
HORNBACH Domnesti, jud. Ilfov
Ridicare din magazin (gratuit)
  • Poate fi ridicat din magazin în 2 ore
  • 2 buc. pe stoc în magazinul selectat
  • Unelte, Culoar 1

Detalii produs

Salt zonă
  • Tip produs
    Suflantă aer
  • Model
    Suflantă cu aer cald
  • Utilizare
    Desprindere folie, Uscare vopsea, Îndepărtare vopsea, Contractare izolație cablu
  • Tip de motorizare
    Electric
  • Putere
    2.000 W
  • Număr de trepte de temperatură
    3
  • Temperatură
    600 °C
  • Debit max. aer
    500 l/min
  • Tensiune reţea
    230 V
  • Greutate
    0,7 kg
  • Informații eliminare deșeuri
    Acest produs face obiectul unei colectări separate. Pentru mai multe informații, vă rugăm accesați https://www.hornbach.ro/servicii/servicii-de-colectare/
  • Cod scurt de produs (AKN)
    P8PM
  • EAN
    4306517559526

Fișe de date

Descriere

Salt zonă

Lucrările de îndepărtare a vopselei, uscarea rapidă sau contractarea izolației de cablu devin mai simple atunci când ai control precis asupra temperaturii și a debitului de aer.

Caracteristici principale ale PATTFIELD SUFLANTĂ AER CALD PHG200D.1: PATTFIELD SUFLANTĂ AER CALD PHG200D.1, Suflantă cu aer cald, 2000 W, temperatură maximă 600 °C

De aceea merită să alegi: puterea de 2000 W încălzește rapid pentru a scurta timpul de lucru, iar cele 3 trepte de temperatură te ajută să adaptezi căldura la material, pentru rezultate controlate la desprindere folie, îndepărtare vopsea sau uscare vopsea. Debitului de aer de până la 500 l/min susține încălzirea uniformă, utilă la contractarea izolației de cablu și la lucrări pe suprafețe mai mari. Greutatea redusă de 0,7 kg face manevrarea mai comodă în utilizare repetată.

Caracteristici tehnice
Putere 2000 W oferă încălzire rapidă, astfel începi lucrul fără a aștepta mult.
Temperatură până la 600 °C permite înmuierea straturilor vechi de vopsea pentru îndepărtare mai ușoară.
3 trepte de temperatură ajută la reglaj în funcție de aplicație, pentru control mai bun.
Debit aer max. 500 l/min distribuie căldura constant, pentru eficiență pe zone mai întinse.
Greutate 0,7 kg reduce oboseala la utilizare.

Avantaje
Control în lucru adaptezi temperatura la material și la sarcină.
Utilizare variată potrivită pentru folie, vopsea, uscare și izolații termocontractabile.
Manevrabilitate format ușor pentru lucrări de durată.

Folosește treapta potrivită și păstrează o distanță sigură față de suprafață; lucrează în mișcări continue pentru încălzire uniformă și evită supraîncălzirea materialelor sensibile.

Întrebări și răspunsuri:
Pot îndepărta vopseaua veche cu această suflantă? Da, temperatura ridicată ajută la înmuierea vopselei pentru răzuire mai ușoară.
Este potrivită pentru tub termocontractabil pe cabluri? Da, debitul de aer și treptele de temperatură permit încălzire controlată pentru contractare uniformă.

În concluzie: această suflantă cu aer cald PATTFIELD este o alegere practică pentru lucrări diverse, oferind putere, control al temperaturii și manevrare comodă.

Siguranța produselor

Salt zonă

Pentru informații cu privire la siguranța produselor, consultați .

Eliminare

Salt zonă

Nu este permis ca echipamentele electronice, bateriile, acumulatoarele și becurile să fie eliminate ca deșeu în gunoiul menajer. Înainte de a fi eliminate ca deșeu, bateriile, acumulatoarele și becurile trebuie scoase din aparat, dacă acest lucru este posibil fără deteriorări. Mai multe informații găsiți la serviciile noastre de eliminare a deșeurilor.

Recenzii din partea clienților

Salt zonă

Nu garantăm că toate recenziile provin de la persoane care au utilizat sau achiziționat acest produs. Pentru mai multe informații privind prelucrarea recenziilor, vă rugăm să consultați secțiunea corespunzătoare din Termeni și condiții generale.

În sus