Dibluri metalice Tox Keeper 8x90 mm, 100 bucăți, pentru termoizolații
- Model: Dibluri izolaţie
- Domeniu de utilizare: Beton, Cărămidă, Cărămizi cu goluri verticale, Beton poros, Piatră perforată cu microstructură poroasă (beton poros)
- Conţinut: 100 Bucati
- Comandă până la 12:00 în zilele lucrătoare: livrare mâine
- Poate fi ridicat din magazin în 2 ore
- 5 pac. pe stoc în magazinul selectat
- Feronerie, Culoar 3
Detalii produs
- Tip produsDiblu
- ModelDibluri izolaţie
- Domeniu de utilizareBeton, Cărămidă, Cărămizi cu goluri verticale, Beton poros, Piatră perforată cu microstructură poroasă (beton poros)
- Diametru8 mm
- Diametru burghiere8 mm
- Lungime90 mm
- Dimensiune8 x 90 mm
- Adâncime min. găurire burghiu:100 mm
- Adâncime min. de ancorare50 mm
- Suprafață/tratare suprafațăZincat
- MaterialOţel
- Locație de utilizareInterior, Exterior
- Conţinut100 Bucati
- EAN4049563005257
Fișe de date
Descriere
O fixare sigură în termoizolație ajută la montaj curat și stabil al accesoriilor, fără să deterioreze stratul de izolație.
Caracteristici principale ale DIBLU PT. FIXARE ÎN POLISTIREN Keeper Me DIBLU PT. FIXARE ÎN POLISTIREN Keeper Me este un diblu din oțel, în dimensiunea 8 x 90 mm, cu ancorare minimă de 50 mm, potrivit pentru fixări în sisteme de termoizolație.
De aceea merită să alegi: montajul este rapid datorită diametrului de găurire de 8 mm, iar lungimea de 90 mm oferă o prindere stabilă pentru aplicații uzuale pe fațadă sau în interior. Oțelul zincat susține o utilizare îndelungată, iar utilizarea în mai multe tipuri de suport îți oferă flexibilitate când lucrezi pe șantier.
Caracteristici tehnice
Dimensiune 8 x 90 mm pentru fixări prin stratul de izolație, cu poziționare sigură în suport.
Diametru găurire 8 mm pentru compatibilitate cu burghie uzuale și lucru controlat.
Adâncime minimă de ancorare 50 mm pentru prindere fermă în suport.
Adâncime minimă de găurire 100 mm pentru spațiu suficient de montaj și aliniere corectă.
Material oțel zincat pentru rezistență bună la utilizare în interior și exterior.
Avantaje
Montaj eficient: găurire și fixare simplă, cu pași clari.
Aplicare versatilă: potrivit pentru beton, cărămidă, cărămidă cu goluri verticale, beton poros și piatră perforată.
Fixare stabilă: ancorarea minimă ajută la reducerea jocului în prindere.
Pentru rezultate bune, găurește la diametrul indicat, respectă adâncimea minimă și curăță praful din gaură înainte de montaj; verifică mereu compatibilitatea cu grosimea termoizolației și greutatea obiectului fixat.
Întrebări și răspunsuri:
Pot folosi diblul la exterior? Da, este potrivit pentru interior și exterior datorită oțelului zincat.
În ce suporturi se poate monta? Se poate monta în beton, cărămidă, cărămidă cu goluri verticale, beton poros și piatră perforată cu microstructură poroasă.
În concluzie: acest diblu pentru termoizolații este o alegere excelentă când ai nevoie de montaj rapid și prindere stabilă în suporturi uzuale, atât la interior, cât și la exterior.
Siguranța produselor
Pentru informații cu privire la siguranța produselor, consultați .
Recenzii din partea clienților
Nu garantăm că toate recenziile provin de la persoane care au utilizat sau achiziționat acest produs. Pentru mai multe informații privind prelucrarea recenziilor, vă rugăm să consultați secțiunea corespunzătoare din Termeni și condiții generale.