Parchet laminat Egger Naturesense Aqua 24 8 mm stejar Toscolano natur
- Clasă de trafic: 33 - Spații comerciale/publice cu trafic ridicat
- Decor / Model: Tip dușumea
- Izolaţie fonică: Neintegrat
- Timp de livrare aprox. 5 zile lucrătoare
- Poate fi ridicat din magazin în 2 ore
- 70 pac. pe stoc în magazinul selectat
- Parchet / Laminat, Culoar 31
Detalii produs
- Tip produsLaminat
- Locație de utilizareInterior, Încăpere umedă
- UtilizarePe pardoseală/teren
- Domeniu de utilizarePardoseală
- LocațiiBirou / Spaţiu comercial, Baie, Coridor / hol, Bucătărie, În casă
- AspectLemn
- Decor / ModelTip dușumea
- Culoare de bazăLemn
- NuanţăStejar închis
- Domeniu de culoareDe culoare închisă
- Suprafață/tratare suprafațăSuprafaţă cu structură
- Tip teşireRost pe 4 laturi
- Tip de montajAngle-Angle
- Conţinut pachet8 Bucati
- Izolaţie fonicăNeintegrat
- Informații suplimentareAqua 24 este o tehnologie de protecție a îmbinărilor împotriva apei, astfel încât toate îmbinările click sunt protejate printr-o substanță care rispinge apa. Acest aspect face ca parchetul sa reziste 24 de ore la apă fără deteriorări vizibile, și poate fi spălat cu modul ud. În concluzie, Aqua 245 ofeă op protecție zilnică, foarte eficientă pentru întreținerea de lungă durată.
- Scop utilizareComercial, Privat
- Clasă de trafic33 - Spații comerciale/publice cu trafic ridicat
- Material placă portantăHDF Aquastop
- Încălzire prin pardosealăApă caldă, Electrică
- CaracteristiciCu nivel redus de emisii, Potrivit pentru încălzire prin pardoseală, Rezistent la apă
- Dimensiuni (LxlxS)1292 mm x 193 mm x 8 mm
- EAN2007010241858, 9007022592835
Fișe de date
Descriere
O pardoseală laminată bine aleasă oferă aspect de lemn, întreținere ușoară și o suprafață potrivită pentru ritmul zilnic din locuințe și spații comerciale.
Caracteristici principale ale Parchet laminat Egger 8 mm stejar Toscolano natur Parchet laminat Egger 8 mm stejar Toscolano natur este un parchet laminat cu 1292 mm x 193 mm x 8 mm și rezistență la apă, potrivit pentru interior, inclusiv în încăperi umede precum bucătăria sau baia.
De aceea merită să alegi: primești un decor tip dușumea în nuanță de stejar închis, care maschează bine urmele de utilizare și se potrivește cu mobilier clasic sau modern. Clasa de trafic 33 îl face o alegere excelentă pentru zone cu utilizare ridicată, iar compatibilitatea cu încălzirea prin pardoseală ajută la confort constant, fără compromis la aspect.
Caracteristici tehnice
Grosime 8 mm oferă stabilitate la mers și o senzație plăcută sub picioare.
Placă portantă HDF Aquastop sprijină utilizarea în zone cu umiditate crescută.
Montaj Angle-Angle permite instalare rapidă și îmbinări sigure.
Rost pe 4 laturi conturează fiecare lamelă pentru un aspect de scândură.
Avantaje
Aspect de lemn: aduce căldură vizuală și un stil coerent în încăpere.
Întreținere simplă: suprafața cu structură se curăță ușor în utilizarea de zi cu zi.
Utilizare versatilă: potrivit pentru hol, birou, bucătărie și baie.
Pentru montaj, aclimatizează pachetele în încăpere, pregătește un suport plan și folosește rost de dilatație la margini; în încăperi umede, respectă etanșarea perimetrală conform soluției de montaj alese.
Întrebări și răspunsuri:
Se poate monta peste încălzire prin pardoseală? Da, este potrivit atât pentru sisteme cu apă caldă, cât și electrice.
Este potrivit pentru baie? Da, poate fi folosit în încăperi umede datorită rezistenței la apă și plăcii HDF Aquastop.
În concluzie: acest laminat EGGER combină aspectul de stejar închis cu montaj practic și utilizare sigură în zone solicitante, inclusiv în bucătărie și baie.
Siguranța produselor
Pentru informații cu privire la siguranța produselor, consultați .
Recenzii din partea clienților
Nu garantăm că toate recenziile provin de la persoane care au utilizat sau achiziționat acest produs. Pentru mai multe informații privind prelucrarea recenziilor, vă rugăm să consultați secțiunea corespunzătoare din Termeni și condiții generale.