Magazinul Domnesti, jud. Ilfov este cel potrivit?
Listele mele de favorite 0 Coşul meu
HORNBACH Militari Program de funcţionare
Strada Hornbach 1
077090 Domnesti, jud. Ilfov

comanda-militari@hornbach.com
+40 310805 - 281
lun. - sâm.: 08:00 - 21:00 Uhr
dum.: 08:00 - 19:00 Uhr
Aţi imprimat această informaţie în 04.06.2026 la ora 08:18. Vă rugăm să observaţi faptul că preţurile internaţionale şi reacţiile în termen scurt pot modifica în orice moment preţurile şi acestea pot diferi de documentul dumneavoastră imprimat. Vă mulțumim pentru înțelegere.

Piesă de capăt Vilo Esquero 632 2 bucăți

preț — 7,02 lei * Toate prețurile conțin TVA și costurile DEEE și DBA pe pac.
Corespunde la 3,51 lei pe buc.
Cod produs: 12466112
  • Potrivit pentru: Plintă
  • Material: Plastic
Mai multe detalii despre produs
corespunde
2 buc.
Livrare oriunde în țară
  •  
  • Comandă până la 12:00 în zilele lucrătoare: livrare mâine
HORNBACH Domnesti, jud. Ilfov
Ridicare din magazin (gratuit)
  • Poate fi ridicat din magazin în 2 ore
  • 44 pac. pe stoc în magazinul selectat
  • Parchet / Laminat, Culoar 29

Detalii produs

Salt zonă
  • Set compus din
    Piesă finală (2 bucăţi - stânga/dreapta)
  • Tip produs
    Componentă
  • Model
    Element final
  • Potrivit pentru
    Plintă
  • Material
    Plastic
  • Înălţime
    66,6 mm
  • Grosime
    22 mm
  • Culoare de bază
    Lemn
  • Detalii material
    Clorură de polivinil (PVC)
  • EAN
    5905952235300

Descriere

Salt zonă

Un finisaj curat al plintei face diferența la colțuri și la trecerile către toc, oferind un aspect ordonat și protecție pentru muchii.

Caracteristici principale ale Piesă de capăt Vilo Esquero 632 2 bucăți Piesă de capăt Vilo Esquero 632 2 bucăți este o componentă pentru plintă, cu înălțime 66,6 mm, concepută pentru finisarea estetică a capetelor plintei la îmbinări și terminații.

De aceea merită să alegi: obții o închidere îngrijită a plintei la capete, fără tăieturi vizibile, iar trecerea către toc sau către un perete rămâne uniformă. Setul stânga/dreapta te ajută să finalizezi rapid ambele capete, cu potrivire corectă pe fiecare parte. Materialul din PVC este practic în utilizarea de zi cu zi și ușor de întreținut.

Caracteristici tehnice
Material Clorură de polivinil (PVC), pentru o piesă ușoară și simplu de curățat în zonele de trafic.
Dimensiune grosime 22 mm, pentru aliniere corectă cu plinta compatibilă și un capăt bine acoperit.
Înălțime 66,6 mm, pentru continuitate vizuală pe înălțimea plintei.
Set 2 bucăți stânga/dreapta, pentru montaj complet fără achiziții separate.

Avantaje
Montaj rapid: finalizezi capetele plintei fără ajustări complicate.
Aspect îngrijit: maschează terminațiile și oferă o linie uniformă.
Întreținere ușoară: suprafața se șterge simplu cu o lavetă umedă.

Pentru montaj, potrivește piesa pe capătul plintei și verifică orientarea stânga/dreapta înainte de fixare, astfel încât îmbinarea să rămână strânsă și aliniată.

Întrebări și răspunsuri:
Se pot folosi aceste piese lângă tocul ușii? Da, sunt concepute pentru finisarea capetelor plintei inclusiv la îmbinarea cu tocul.
Ce conține setul? Setul include două piese finale, una pentru stânga și una pentru dreapta.

În concluzie: Piesă de capăt Vilo Esquero 632 2 bucăți este o soluție practică pentru un capăt de plintă bine finisat, cu montaj simplu și aspect ordonat.

Siguranța produselor

Salt zonă

Pentru informații cu privire la siguranța produselor, consultați .

Recenzii din partea clienților

Salt zonă

Nu garantăm că toate recenziile provin de la persoane care au utilizat sau achiziționat acest produs. Pentru mai multe informații privind prelucrarea recenziilor, vă rugăm să consultați secțiunea corespunzătoare din Termeni și condiții generale.

În sus